ویزای شینگن و 6 شهر دیدنی آلمان

پس از دریافت ویزای شینگن توسط مشاوران و کارشناسان ویزا شینگن اگر به آلمان سفر کردید حتما این چند شهر دیدنی آلمان یکی از کشورهای عضو شنگن که در این مقاله خدممتان ارائه میکنیم را ببینید.

آلمان شهری با جشنواره نوشیدنی ابجوی معروف که شاید مشهورترین رویداد این کشور باشد،اما این کشور تنها به ابجو و  سوسیس و لدر هاوس به اتمام نمی رسد.در ادامه جنبه های دیگری از آلمان را با معرفی 10 شهری که در سفر به المان حتما باید بازدید کنید به شما معرفی می نماییم.

هایدلبرگ: شهر مارک تواین

هايدلبرگ واقع در جنوب غربی آلمان، یکی از جالب ترین قسمت های اروپا محسوب می شود.این شهر یک منبع الهام بخش برای برخی از معروف ترین شاعران،نقاشان، فیلسوفان و نویسندگان، فیلسوفان و نویسندگان بوددر اصل می توان گفت هیلدبرگ مرکز مهمی برای دوران رمانیک المان در قرن هجدهم بود.راه رفتن درجاده های سنگی این شهر بهترین راه تجربه جو جادویی است که الهام بخش مارک تواین بوده .مارک تواین نویسنده بزرگی که با وجودی این که بخش زیادی از زندگیش را در این شهرصرف کرد و کتاب سفرهای هاکلبریفین را به رشته تحریر در اورد.دانشگاه بین المللی هایدلبرگ ،همراه با کتابخانه غنی اش که اولین دانشگاه المان بود حال در میان بلندمرتبه ترین دانشگاه های جهان دارای رتبه است.پل قدیمی التبورگ دوطرف رودخانه نکار را بهم متصل می کند .مسیر دوکیلومتری نونهایم ،محله قدیمی شهر از التبورگ عبورمی کند و از طرف دیگر رودخانه شروع می شود .در اینجاست که شما می توانید از شکوه این شهر لذت ببرید . این مسیر به عنوان جاده فیلسوفان شناخته شده است.گفته میشود که این مسیر حداقل یکبار توسط فیلسوفان و استادان هیدلبرگ طی شده است.

فرایبورگ: حیاط خورشیدی در جنوب آلمان

یک افسانه درباره فرایبورگ میگوید:ایا شهخروندان فرایبورگ چون خورشید بالای شهرشان بیشتر از هرجای دیگر المان می تابد محتاط ترند؟یا چون خورشید مهربانی خود را به انها هدیه می دهد  به دیگران بیشتر مهر می ورزند؟کسی چه می داند؟واقعیت این است که بازدید از فرایبورگ همیشه یک تجربه فوق العاده است حتی در آن موارد نادری که خورشید چندان درخشان نیست. فرایبورگ یکی از قدیمی ترین شهرهای آلمان است.به همین دلیل است که بار سنگینی از گذشته فرهنگی و. تاریخی را به همراه دارد.این شهر دارای  کافه ها و کارخانه های ابزیان و رستورانهایی پر ازغذاهای سنتی است که توسط مردم محلی اداره می شود .به لطف برج 116متری کلیسای گوتیک که در مرکز شهر قرار گرفته است ،شور زندگی در این شهر در جریان است.میدان کلیسا بزرگترین میدان در این شهر است و بازار هفتگی در این میدان برقرار است.جشنواره در ماه ژانویه اغاز می شود و در ماه دسامبر با شروع کریسمس به پایان می رسد.

هامبورگ،دروازه ای به روی جهان

هامبورگ دومین شهر بزرگ المان است و سومین دروازه بزرگ به روی اروپاست.داستان این شهر با دوران روم اغاز می شود ؛ خوشبختانه هنوز می توان بخشی از معماری اصلی این شهر را دید و تحسین نمود چرا که در طول حملات جنگ جهانی دوم این شهر توانست ارزش تاریخی خود را حفظ نماید. امروزه این شهر به سرعت در حال توسعه است و بزرگترین صنایع دریایی و هوافضا و نیز شرکت های چاپ و نشر و ارتباطات را جذب می کند.سالن شهر (رادوس)تنها قصر این شهر است و ساختمانی معتبر و نئوکلاسیک است که دکوراسیون داخلی آن غرور طبقه متوسط قرن نوزدهم را به رخ می کشد.موزه مینیاتور هامبورگ یکی از جالب ترین و معتبر ترین موزه های این شهر است.این شهر هر ساله نمایشگاه شکلات اروپا را میزبانی می کند.اخرین توقفگاه در هامبورگ بازار ماهی مشهور در اوایل صبح یکشنبه ها است.

پوتسدام: پادشاهی قصرها و باغها

پوتسدام پایتخت ایالت براندنبورگ است و بیشتر به خاطر میراث تاریخی آن به نام جایگاه پروسوی مشهور است.پادشاهان پروس رویایی بی تناسب ایجاد کردند درحالیکه جانشینان آنها تصویر نئوکلاسیک از شهر را توسعه دادند. از سال 1990، گنجینه فرهنگی پوتسدام، از جمله قصرهای Sanssouci، Neuer Garten، Babelsberg، Glienicke و جزیره Pfaueninsel همراه با کاخ های آنها، به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شده است.تور در مرکز تاریخی پتسدام ممکن است از بازار قدیمی،ومیدان اصلی شهر اغاز شود و تا کلیسای سنت نیکولای و تالار شهرداری که مجموعه ای تاریخی را تشکیل می دهد ادامه یابد.فدریش قصر بزرگ تابستانه خود را شخصا طراحی نموده که امروزه نمونه ای کامل از معماری روکو است.او از این قصر برای رفع نگرانی هایش استفاده می نمود از این رو نام قصر بدون نگرانی است.

کلن: زیبایی تحمیل شده

حتی اگر فردی مذهبی نباشد امکان ندارد تحت تاثیر معماری کلیسای این شهر قرار نگیرد.چرا که کلیسای کلن استثناست.مهم نیست چقدر تصاویر ان را دیده اید چقدر انتظار دارید ،اولین باری که این ابهت را می بینید محال است تحت تاثیر قرار نگیرید.بیش از 600 سال طول کشید تا این کلیسا به پایان برسد و زمانی که از این کلیسا بازدید می کنید می توانید تاثیر تمامی این دوران را به چشم ببینید. بزرگترین کلیسای گوتیک در شمال اروپا، از 14 بمبگذاری مختلف در طول جنگ جهانی دوم جان سالم به در برد،درحالیکه بیشتر شهر در اثر این بمب گذاری ها از بین رفت.و اما جادویی ترین حقیقت در مورد این کلیسا:اینجا جایی است که استخوانهای سه پادشاه نگهداری میشود-کسانی که هدیه ای برای مسیح تازه متولد دارند. شهر قدیمی در اطراف کلیسای جامع به سواحل غرب رودخانه راین گسترش می یابد

کیل: پایتخت قایقرانی

کیل پایتخت ایالت شلسویگ-هولشتاین و یک آبراه اصلی از آلمان به بالتیک است .موضع استراتژیک آن در خلیج همگانی،این شهر را به مرکز تحرک و ناوبریدر قرن نوزدهم تبدیل کرد.امروزه، این شهر به عنوان مرکز قایقرانی شناخته می شود ،چراکه کیل میزبان افتخار هفته کیل که بزرگترین رویداد قایقرانی در جهان و بزرگترین جشنواره تابستانی در شمال اروپاست .رویداد کهن این شهر گروچ فوک ،کشتی اموزشی افسانه ای یکی از جاذبه های کیل است. یادبود ناو لابوی بین کیل و شهر همسایه لابوی یک یادبود ارزشمند برای ملوانان در جنگ جهان است.این یادبود از این جهت ارزشمند است که کیل شهری مسطح است و این بنا تقریبا از همه جای شهر دیده می شود.